Trening umiejętności społecznych

Nie każde dziecko urodziło się pełne entuzjazmu do rozwoju relacji międzyludzkich. Co ważne, nie musi to wynikać z wychowania się z Państwem. Może mieć na to wpływ wiele czynników i należy wziąć pod uwagę, że Państwa dziecko może być silnym indywidualistą, który nie potrzebuje tak relacji z innymi ludźmi, jakby się mogło wydawać. Mimo to, jeśli obserwują Państwo zachowania, które Państwa martwią, warto zgłosić się z nimi do nas. Nasz gabinet powstał po to, aby docierać do dzieci i pomóc rozwiązywać ich problemy, ponieważ one, będąc na wczesnym etapie swojego życia, po prostu nie potrafią tego zrobić same.

Trening umiejętności społecznych

Jeśli więc Państwa dziecko między są w relacjach z innymi, nie wie, jak ma się zachowywać w szkole, aby czuć się pewnie, a każde spotkanie z rówieśnikiem wzbudza w nim stres, to być może cierpi na zaburzenia społeczne i warto zgłosić go na terapię. Umiejętności społeczne to prawidłowe postrzeganie przeżyć i intencji innych osób oraz możliwość umiejętność prawidłowej oceny sytuacji społecznej. To także znajomość prawidłowych zachowań w relacjach z innymi ludźmi. Umiejętności społeczne to także zdolność radzenia sobie z problemami i w sytuacjach konfliktowych. Umiejętności społeczne to znajomość techniki asertywności, zdolność współpracy i naturalnego przedstawienia samego siebie.c

Nieśmiałość

Jeśli dziecko nie radzi sobie z nieśmiałością, boi się rówieśników, nie umie z nimi rozmawiać, a wystawienie na widok publiczny napawa go przerażaniem, zapraszamy do nas. Trudno coś takiego zauważyć, ponieważ dziecko w różnych miejscach zachowuje się inaczej. Oznacza to, że w domu może być całkowicie inną osobą, niż jest w szkole. Przez to też w dziecku może się obudzić uczucie samotności i braku wsparcia. Uczucie bycia gorszym. Nie wolno na to pozwolić.

Nie wszystko są Państwo w stanie zrobić, ale mogą Państwo być czujni, otwarci, widzący i słuchający wszystkich, ale przede wszystkim swojego dziecka. Nawet jeśli nie mówi nic.